Obsah

Prohlášení starosty obce k občanům

Typ: ostatní
koronavirové onemocnění a stav nouze

Vážení spoluobčané,

chtěl bych k Vám promluvit ohledně aktuální situace, která se dotýká nás všech. V souvislosti s rozšířením onemocnění způsobené koronavirem a vyhlášení nouzového stavu pro Vás pravidelně zveřejňujeme na internetových stránkách obce www.jankovice.cz  krizová opatření vydaná Vládou České republiky, rozhodnutí hejtmana Zlínského kraje a další důležité informace.

Z tohoto důvodu chci zopakovat všem občanům naší obce i těm, kdo do obce přijeli v rámci dočasného pobytu na víkend či delší dobu, že:

  • zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky (dle usnesení vlády č. 85/2020 Sb.)
  • zákaz shromažďování během nouzového stavu (usnesení vlády č. 69/2020 Sb.)
  • povinnost nosit roušku (usnesení č. 106/ 2020 Sb., o povinném nošení ochranných prostředků, které brání šíření kapének)

platí na území naší obce, a to pro všechny  (včetně dětí, za které jste odpovědní)!!!

Ve středu 18.3. byly dobrovolníkem pověřeným starostou obce rozneseny roušky občanům starším 70 let a dále leták s nabízenou službou zajištění nákupu pro tyto seniory. Všem, kteří používáte bavlněné roušky, bych chtěl připomenout, abyste dodržovali nařízená hygienická opatření k ošetření svých roušek. Kdo z občanů roušku nemá, bude mu vydána na obecním úřadě.

Rád bych poděkoval všem, kteří dodržují současná opatření vlády a obce a zapojují se do podpory našich starších spoluobčanů. Děkuji všem, kteří šijí pro naše občany roušky. Dále si dovolím poděkovat těm, kdo nám zajišťují plynulé zásobování a prodej potravin v obci a dalšího zboží pro denní potřebu.

Závěrem bych Vás všechny požádal, abychom se i v dalších nadcházejících dnech chovali velmi zodpovědně a ohleduplně.            

Pevně věřím, že současnou situaci společně zvládneme.

za celý obecní úřad starosta obce Radek Šilc


Vytvořeno: 23. 3. 2020
Poslední aktualizace: 23. 3. 2020 14:29
Autor: Správce Webu